Teoria, która wiele wyjaśnia

Menopauza to naturalny etap w życiu każdej kobiety. Wiąże się z fizjologicznym wygasaniem czynności jajników, co powoduje rozregulowanie układu hormonalnego i szereg zmian w organizmie kobiety.

Menopauza to nie choroba! To szczególny okres w życiu każdej kobiety. Wiele zmienia się w ich ciałach i aktywności. Dlatego warto wsłuchać się w swoje potrzeby, aby dzięki wsparciu bliskich oraz wiedzy i pomocy przejść ten etap łagodniej.

Poznaj historie kobiet

Etapy
menopauzy

Historia Kaliny

45 lat

PREMENOPAUZA

Historia Kaliny

Cześć! Jestem Kalina. Mam 45 lat i moją pasją jest tenis.
Nikt w moim środowisku otwarcie nie mówi o menopauzie. Moje koleżanki na ogół unikają tematu albo wstydzą się powiedzieć, że już ją mają. Postanowiłam sama zgłębić temat, bo nie wiem jak Wy, ale ja wolę uprzedzać atak, niż dać się zaskoczyć.

Historia Agnieszki

50 lat

PERIMENOPAUZA

Historia Agnieszki

Mam 50 lat. Moje dorosłe dzieci wyfrunęły już z gniazda. Razem z mężem prowadzimy knajpkę w centrum miasta, co jest dość absorbującym przedsięwzięciem, ale oprócz stresu i ciągłych wyzwań daje dużo satysfakcji. Temat menopauzy był mi obcy aż do czasu, kiedy około roku temu zaczęłam mieć trudności ze snem i lekkie kołatania serca. Okazało się, że to miało związek z menopauzą.

Historia Magdy

54 lat

POSTMENOPAUZA

Historia Magdy

Mam na imię Magda i mam 55 lat.
Jestem urodzoną optymistką i nigdy się nie poddaję. Zawsze uważałam, że wszystko, co się z nami dzieje, zaczyna się w głowie. Jeśli podejdziemy do sprawy spokojnie i uświadomimy sobie, że menopauza to okres, przez który trzeba przejść tak, jak przez ząbkowanie u niemowlaków, to może być łatwiej.

Sprawdź produkty dopasowane do Ciebie

Do tematu menopauzy podchodzimy holistycznie, by wspierać różne potrzeby kobiety. Poznaj preparaty Jasnum i wybierz wariant najlepszy dla siebie.

Przypisy

  • 1 Ekstrakt z czerwonej koniczyny
  • 2 Wyciąg z szyszek chmielu
  • 3 Wyciąg z lnu, wyciąg z dyni
  • 4 Wyciąg z lnu
  • 5 Wyciąg z szafranu
  • 6 Wit. B6 i B12